Zabezpečená okna a balkony

S plazením a později s prvními krůčky začíná vaše miminko období velkých změn. Pohyb umožňuje vidět věci v jiné dimenzi a rozvíjet svou představivost z různých rovin. Začne bloudit, a to mu dává možnost dosáhnout – vlastními prostředky – všude, uvnitř i vně domu.

Pohnuto zvědavostí bude chtít stoupat, klesat, lézt, a to vše jen proto, aby objevilo nový svět, který mu byl donedávna nepřístupný. Připravte se: nadešel čas zavést všechna možná bezpečnostní opatření, abyste se vyhnuli nehodám, které mohou mít fatální následky.

Od prvního okamžiku

Od chvíle, kdy vaše dítě začne lézt, musíte na všechna okna v domě nasadit ochranu. Důvod je zřejmý: pád z takové výšky může způsobit extrémně vážná zranění.

Totéž platí pro balkony a terasy. Přestože jsou velmi užitečné – zejména v teplých měsících – skrývají vážné nebezpečí: pokud nejsou dostatečně chráněny, vaše dítě může vylézt na zeď nebo se dostat mezi mříže a spadnout. A nejen to: v závislosti na tom, jak jsou prostory navrženy a z jakých materiálů byly postaveny, se může pořezat, praštit, nebo dokonce otrávit.

Tip: Nepolevujte v domnění, že zeď nebo zábradlí jsou dostatečně vysoké, aby zabránily tomu, aby se stalo něco špatného. Když jsou tam malé děti, všechny balkony musí mít ochranu vysokou minimálně 2 metry. A pokud jsou tyče, vzdálenost mezi tyčemi by neměla přesáhnout 10 centimetrů; V opačném případě je nutné umístit další ochranu, která je zakryje.

Pro každý vkus

Tyče, drátěné pletivo, nylonové sítě, můžete si vybrat ochranu, která se vám nejvíce líbí nebo která se nejlépe hodí k dekoraci vašeho domu, pokud je odolná, je dobře obezděná a vaše dítě ji nemůže oddělit od okna, nebo balkonu. Praktickou variantou jsou sítě: jsou odolné, levnější než tyče a nerezaví.

Moskytiéry jsou perfektní pro zabránění hmyzu proniknout do domu, ale neposkytují spolehlivou ochranu pro vaše dítě. To znamená, že kromě moskytiéry budete muset použít pevnou ochranu, nebo ochrannou síť.

Bezpečnostní tipy

  • Neumisťujte do blízkosti stěny nebo zábradlí balkónu prvky, na které může vaše dítě vylézt. Pokud vylezete nahoru, můžete překročit výšku jištění a spadnout.
  • Vyberte si vysoce odolné tyče, pletiva nebo sítě s rámy, které vašemu dítěti zabrání ve šplhání.
  • Nenechávejte ho samotného hrát si na balkóně: pozorný pohled dospělého může zabránit smrtelným nehodám.
  • Jak dítě roste, vysvětlete mu rizika lezení nebo koukání z oken a balkonů: je důležité, abyste ho naučili se o sebe postarat.


Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Klára Baslová
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *