Řekni NE #LikeAMom

Pozor moji spolurodiči, supermámy, maminky-preneurs, mistři žongléři, přeborníci, multitaskeři, přetížení a CHO (Chief Household Officers)! Život jako mámy může být skutečný cirkus a zvládnutí umění říkat „ne“ vám nejen ušetří stres a úzkost, ale je také významným aktem sebeúcty. Představte si slovo NE jako prachovku používanou k zametání nepotřebných prachových zajíčků, kteří vám ruší život.

Představte si, že jste žonglér s talíři v cirkuse a každý talíř představuje část vašeho života – rodinu, podnikání, zdravotnictví, co si jen vzpomenete! Aby se tyto talíře nerozbily, musíte se rozhodnout, které jsou vaše nejlepší Číny a které jsou jen Royal Chinette.

Identifikujte všechny věci, které vás zaměstnávají. Kolik času trávíte na papírových talířích? Vaše dobrá Čína by měla být vašimi největšími prioritami, jako je péče o sebe, rodinný čas, kariéra, přátelé, dobrovolnictví atd. To by měly být věci, které vám přinášejí radost, zdraví, bohatstvía více čas. Nyní zvažte všechny ostatní opice ve vašem cirkuse. Jsou to papírové talíře, nebo si zaslouží jemný talíř u vašeho stolu?

Zde jsou tři věci, které je třeba zvážit, až vás někdo příště požádá, abyste něco udělali:

  1. Až se příště někdo pokusí přidat talíř k vašemu žonglérskému aktu, pokud to nesplní váš účel, prosté „Snažím se upřednostnit [enter your priority] právě teď. Bylo by to kontraproduktivní vůči tomuto cíli.“
  2. Pamatujte, že když něčemu řeknete „ano“, říkáte „ne“ něčemu jinému, a je to obvykle jedno z těch jídel, které jsou neocenitelným dědictvím. Upřímnou odpovědí s vysvětlením, že váš talíř je plný, většina lidí pochopí, že odmítáte pozvání, nikoli váš vztah.
  3. Vedoucí se učí umění delegování. Tím, že delegujete úkoly na ostatní, jim dáváte nové příležitosti k růstu. Najděte si jiné, kteří za vás mohou provést tyto výkony.

Jakmile začnete říkat ne, brzy zvládnete říkat „NE“ jako máma.


Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Klára Baslová
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *