Dárky, které prospívají přírodě

Dárky, které prospívají přírodě

Prázdniny jsou za dveřmi a všichni se cítíme slavnostně, nakupujeme pro své blízké a trávíme čas doma. Když myslíte na milovníky přírody ve vašem životě, existuje mnoho dárků, které můžeme dát, které také prospívají přírodě v těchto chladných zimních měsících. Existuje několik jednoduchých kroků, které můžeme udělat, abychom zajistili, že naši opeření (a chlupatí) přátelé přežijí nejtěžší měsíce roku.

Krmení našich ptáků na zahradě během chladných zimních měsíců může být obzvláště užitečné. Když naše teploty klesnou a potravy je málo, naši ptáci ocení každou další pomoc, kterou mohou dostat. Poskytnutí krmítek a semen je snadný způsob, jak toho dosáhnout, a nabídka směsi semen, jako je Featherfields Feast (zahrnuje slunečnicová semínka, světlice barvířská, proso a arašídy), osloví rozmanitost ptáků, které můžete u svého krmítka vidět. Lůjové dorty nebo bloky (vyrobené ze směsi tuku a semínek/ořechů) poskytují ptákům při nízkých teplotách nezbytnou energii. Lůj si oblíbili zejména datli, chickadees a brhlíci.

Dalším nesmírně důležitým způsobem, jak můžeme pomoci, je poskytnutí zdroje vody, když je jí nedostatek. Ptáci a další malá zvířata na zahradě potřebují hydrataci, aby přežili, ale najít ji, když teploty klesnou a mrznou, může být nemožné. Poskytování vody se zdrojem tepla je skvělý způsob, jak toho dosáhnout.

Ptačí budky, které se tradičně používají na jaře k hnízdění, mohou být často obývány ptáky během zimních měsíců, aby se zahnízdily nebo se ukryly během extrémního počasí. Ptáci často využívají dutiny stromů a husté křoví nebo listí, ale ponechání ptačích domků po celý rok poskytne ptákům příležitost využít je jako úkryt, dokud teploty nevzrostou.

Poskytnutím základního jídla a vody (a úžasných svátečních dárků) můžeme všichni pomoci ptákům a malým zvířatům přežít drsné zimní podmínky a užít si potěšení z pozorování, jak se jim daří na vašem dvorku.


Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Klára Baslová
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *