Potřeby pro novorozence

Mluvili jsme se zkušenými maminkami o vychytávkách, které výrazně usnadňují život s novorozenci.

Mnoho nových rodičů se obává, že budou dostatečně připraveni na péči o své novorozence, ale existuje mnoho vychytávek a aplikací, které ulehčí starosti a zátěž.

Připraveni ke krmení

Mezi největší zloděje času, když máte novorozeně, které není kojeno, patří zdánlivě nekonečný koloběh čištění lahviček a přípravy umělé výživy. Není žádná legrace stát ve 3 ráno v pološeru a snažit se vzpomenout si, kolik odměrek umělé výživy jste již nalili do láhve. Naše sestry – a bratři – v zámoří již nějakou dobu sklízejí výhody umělé výživy připravené ke krmení. Tyto sterilní a praktické nádoby s připraveným složením jsou darem z nebes pro maminky na cestách a nepochybně budou nezbytností při cestování.

Vlhčené ubrousky a krém na popáleniny

Jako novopečený rodič máte někdy doslova plné ruce práce. Šikovnou vychytávkou je dávkovač vlhčených ubrousků a krému vše v jednom, který vám umožní jednou rukou čistit a nanášet krém na vaše dítě, zatímco druhou rukou držíte jeho nožičky.

Spací pytel

Spací pytel je osvědčeným pomocníkem zejména pro miminka v zimě. Miminka, kterým je v noci zima, se častěji budí a spací pytel minimalizuje riziko odkopání přikrývek. Některé z nich jsou zatížené a poskytují to správné množství uklidňujícího tlaku ke zklidnění problémových spáčů.

Dudlíky

Ty jsou nezbytné – pro miminko i maminku. Dvě oblíbené možnosti jsou „doodoo blanky“ – tkanina z hladkých saténových štítků, které poskytují hmatový zážitek – a žirafa bez BPA. Skvělý nástroj na prořezávání zoubků, měkké hrbolaté části žiraf zklidňují dásně dítěte, zatímco její dlouhé nohy umožňují žvýkání celých dásní.

Láhve

Antikolikové láhve jsou záchranou života pro rodiče s rozčilenými dětmi. Všechny lahve, které jsou samosterilizační, jsou dalším požehnáním, zvláště když cestujete. Mnoho maminek spoléhá na myčky na lahve, které vás ušetří ručního mytí všech částí lahve. Ohřívače lahví přicházejí ve všech tvarech a velikostech. Přenosné jsou tak pohodlné; existují ohřívače, které nevyžadují elektřinu, a dokonce je k sehnání takový, který můžete zapojit do zapalovače v autě, když potřebujete teplé mléko na cestách.

Chrániče kolen

Koupání je zábava pro miminko, ale náročné na kolena, pokud používáte „velkou“ vanu. Šikovná podložka na kolena poskytne vítané pohodlí.

Chrániče bradavek

Pro některé maminky může být kojení náročné. K ochraně bolavých bradavek lze použít chránič bradavek vyrobený z tenkého a pružného silikonu. Maminka z Kapského Města říká, že potřebovala laserovou terapii, protože jí její dítě kvůli silnému sání prokouslo na bradavkách dírky. Chrániče bradavek byly její „záchranou“.

Ždímačka

Děti na svou malou velikost produkují obrovské množství prádla. Užitečná je speciální, energeticky úsporná odstředivka prádla, která rychle a efektivně suší prádlo pomocí odstředivé síly místo tepla.

Nosiče

Šátky a nosítka, která splňují bezpečnostní normy, mají mnoho výhod. Největším lákadlem je, že nemusíte kupovat kočárek, pokud nosič pravidelně používáte. Umožňuje blízkost, a dokonce pomáhá vašemu miminku lépe spát. A uvolní vám ruce pro další úkoly.


Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Klára Baslová
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *