Čáp se blíží

Ujistěte se, že vás při příchodu čápa nečeká žádná lékařská překvapení.

Noví rodiče se podělí o to, co by chtěli vědět, když se blížil čáp, a na co nezapomenou při příštím porodu.

Zdravotní pomůcky nejsou levné, stejně jako náklady na nemocnice. Pokud jste čekající rodič, musíte si být vědomi jakýchkoli skrytých výdajů, než se vydáte na pohotovost do nemocnice. Náklady na nemocnice také nikdy nejsou černobílé.

„Také pochopte, jak funguje vaše platba UIF,“ říká prvorodička Leigh. „Použil jsem agenta a oni se ujistili, že jsem se přihlásil včas. Zjistil jsem, že mnoho maminek si neuvědomuje, že s tím souvisí čekací doba.“

získat kryt mezery

„Investujte do zdravotního krytí mezer,“ říká novopečený táta Mark. „Bez krytí mezer bychom byli v kapse nejméně 10 000 R.“ Náklady na zdravotní krytí mezer se u různých lékařských pomůcek liší, ale můžete platit od pouhých R80 měsíčně až po R800. Mark říká, že lidé by také měli skutečně rozumět své lékařské pomoci. „Vaše lékařská pomoc by mohla naznačovat, že pokrývají 100%, ale lékař si může účtovat 400 % a vy jste zodpovědní za ‚krátký pokles‘.“ Zdravotnické pomůcky obvykle pokrývají o 2–5 % více tarifů, než doporučuje Národní referenční ceník zdraví. Pokud váš lékař, anesteziolog nebo porodník požádá o 300 % nebo více (jako až 90 % z nich), musíte vyjednat slevu nebo doplatit rozdíl.

přečtěte si drobné písmo

Přečtěte si drobným písmem obsaženým ve vašem plánu lékařské pomoci s výhodami a podmínkami.

Jste pokryti doručením? Dvakrát to zkontrolujte u své lékařské pomoci. Většina programů lékařské pomoci ukládá novým členům a jejich rodinným příslušníkům čekací dobu, když se připojí. Obecně tato čekací doba závisí na tom, jak dlouho jste součástí jiného schématu nebo nejste součástí žádného schématu. Čekací doba může být až tři měsíce, ale u těhotenství většina lékařských pomůcek očekává, že budete členem alespoň 12 měsíců, než budete moci žádat o náklady spojené s těhotenstvím a porodem. K dispozici jsou plány pro těhotenské nemocnice, ale také nemusí nutně pokrývat porod nebo jiné nemocniční náklady, pokud jste se připojili během těhotenství.

automatický kryt pro novorozence

Ujistěte se, že vaše novorozené dítě je kryto vaší lékařskou pomůckou. „Naše lékařská pomůcka automaticky zakryla naše dítě při narození, ale pouze na měsíc, ve kterém se narodilo, bez ohledu na den,“ říká prvorodička Leigh z Kapského Města. „Pokud by se narodil 2. července, byl by krytý do 31. července. Pokud se narodil 30. července, automatické krytí také vypršelo 31. července.“ Po tomto datu vypršení platnosti musel být jejich syn registrován jako nezávislý člen.

Musíte však o porodu informovat svou lékařskou pomoc a zjistit, jaké je časové období, ve kterém je vaše dítě automaticky pojištěno, než bude muset být zaregistrováno jako nezávislý člen.

dát najevo své preference

„Buďte konkrétní a informujte nemocniční personál o svých preferencích pro krmení vašeho dítěte,“ říká Ellen, maminka roční Bree. „Pokud nechcete, aby vám nemocnice dávala umělé mléko, trvejte na tom, že to za žádných okolností nesmí být povoleno bez vašeho souhlasu.“ Ellen byla porodem vyčerpaná a odpočívala, zatímco Bree byla odvezena na úklid a rutinní lékařské testy. „Když mi ji vrátili, Bree to vyplivla.“ Zeptal jsem se, jestli ji nakrmili. Některá vševědoucí sestra potvrdila, že jí podávali doplňkovou výživu, protože cítila, že je to správná věc. Byl jsem zděšen.“

Přečtěte si náš článek o přípravě na nové dítě, doplněný kontrolními seznamy nezbytných věcí, doporučeními a užitečnými věcmi.

jen dítě a já

Vy a váš partner jste prožili vzrušujících, ale vyčerpávajících pár společných dní doma s vaším novorozencem. Ale nakonec se váš partner musí vrátit do práce a vy letíte sólo. Leigh říká, že se na to první kouzlo musíš připravit sama s dítětem. „Narodila jsem se jako máma a všechno mi to přijde tak přirozené, ale když jsem s Jackem sama, cítila jsem se najednou velmi sama.“ Leigh říká, že to zpočátku nebylo snadné, ale musela se odtáhnout z domu. „Cítil jsem se lépe, jen když jsem vyšel z domu a měl tolik potřebný kontakt s ostatními dospělými.“

Gale, svobodná matka Alyson, říká: „Měla jsem kolem sebe rodinu, ale nakonec život jde dál, vrátili se do práce a já začala panikařit. Byl jsem „na zavolání“ – sám. Cítil jsem se mimo svou hloubku. Pak jsem vstoupila do klubu novopečených maminek. Byl to zachránce života.“

Ellen dodává: „Každý má svůj názor na výchovu novorozence, což může být nepříjemné, ale zjistila jsem, že během těch prvních osamělých dnů bylo kladení otázek, sdílení informací a komunikace obrovskou pomocí. Nakonec důvěřujete svým instinktům a nechtěné rady zahodíte, ale alespoň jste se spojili se světem.“

gadgets a ozubená kola

spoluspáč

Jedná se o postýlku s otevřenou stranou, která se vejde vedle vaší postele. Vy a vaše dítě nebudete sdílet postel, ale díky těsné blízkosti to pomáhá maximalizovat výhody kojení a uklidnění. Minimalizuje také zvýšené riziko udušení a syndromu náhlého úmrtí kojenců spojené se sdílením postelí.

plenkový kamarád

Sada na přebalování obsahuje přebalovací podložku a má prostor pro vše ostatní, co budete potřebovat, jako jsou plenky a dětské ubrousky, abyste mohli své dítě kdekoli přebalit. „Některé mají dokonce úložné kapsy na klíče a telefon, což mi hodně usnadnilo život,“ říká novopečená Joburgova maminka Isabel.

sedadlo v autě

Jakmile opustíte nemocnici, připoutejte své dítě do správně nainstalované autosedačky. „Jeli jsme s Jackem pět měsíců a mysleli jsme si, že autosedačka byla správně nainstalována, dokud někdo nepoukázal, že to není správné,“ říká Leigh.

zvlhčovač nebo odvlhčovač

Ujistěte se, že pokoj vašeho dítěte není příliš teplý a příliš suchý. Děti lépe spí v chladnějším a vlhkém prostředí, aniž by jim bylo chladno. Investujte buď do zvlhčovače nebo odvlhčovače, abyste zajistili, že prostor pro spaní vašeho dítěte bude od začátku pohodlný a zdravý.


Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Klára Baslová
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *