Šťastný příběh ztraceného psa

Se závanem zimního větru se brána otevřela. Přestože bylo Montymu přes deset let, stále to bylo zvědavé štěně. Sledoval svůj nos branou na přední dvůr a pak se vydal po chodníku, aby ho neviděl.

O pár ulic dál sousedka a její mladý pes právě přicházeli domů z veterináře, když se k nim přiblížil přátelský zlatý retrívr. Byl to Monty! Jen ten laskavý soused neznal jeho jméno, protože neměl na sobě obojek ani vodítko. Věděla jen, že tento přátelský chlap potřebuje její pomoc.

Bez váhání sundala obojek svému vlastnímu psovi a položila ho na Montyho. Chtěla ho přivést dovnitř, ale jak by mohla? Její vlastní pes právě prodělal operaci a dostal přísný příkaz k desetidennímu klidu. Takže laskavý soused udělal nejlepší další věc; jela zpátky ke svému veterináři!

Rádi jsme pomohli vyřešit záhadu. Náš veterinární asistent úspěšně naskenoval mikročip a my jsme nadšeně kontaktovali mikročipovou společnost, jen abychom dostali špatné zprávy. „Vypadá to, že tento mikročip byl registrován u chovatele před více než deseti lety,“ řekl zástupce. „Bohužel jeho adoptivní rodina nikdy neaktualizovala profil psa o své kontaktní údaje.“

Naše srdce klesla. Neměli jsme žádný způsob, jak dát jeho majitelům vědět, že byl nalezen! Dalším krokem by bylo přivést ho ke kontrole zvířat a doufat, že ho jeho rodina přijde hledat.

Ale bylo tu ještě jedno vodítko! Společnost vyrábějící mikročipy měla od chovatele lístek s příjmením rodiny, které byl prodán. Mohli by mít u nás účet? Trvalo to několik pokusů a alternativní hláskování, ale ping! Konečně jsme měli zápas!

Když zavolala na uvedené číslo, náš veterinární asistent měl pouze jednu otázku: „Je Monty doma?“ Během několika minut došlo v naší přední hale k emocionálnímu shledání. Celý tým přišel vyprovodit Montyho, když šťastně nastoupil do zadní části auta a vystrčil hlavu z okna, aniž by si byl vědom toho, jaké měl štěstí, že jeho malé dobrodružství skončilo šťastně.

S vděčným srdcem se sjednocená rodina vydala domů, aby oslavila Montyho návrat… a aby se online aktualizovala informace o jeho mikročipu.


Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Klára Baslová
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *