Krmení ptáků pro začátečníky

Krmení ptáků pro začátečníky

Krmení našich ptáků na dvorku je nejen prospěšné pro ně a životní prostředí, ale může přinést tolik potěšení i nám! Ptáci jsou zábavní, svérázní a nesmírně zábavní. Během COVID došlo k výraznému nárůstu počtu těch, kteří začali s pozorováním ptáků a také s krmením. Když jsme byli doma, omezeni na své domy a dvorky (a balkony), mnozí z nás si vzali nový koníček a našli tolik potěšení v tak jednoduché činnosti.

Výběr krmítka pro ptáky může být ohromující, protože je třeba zvážit mnoho faktorů – umístění, druhy ptáků, které chcete přilákat, styl krmítka, kam ho chcete zavěsit a další. Aby to nebylo jednoduché, často doporučujeme začít s obecným podavačem semen, a pokud vůbec nějaké veverky máte, Brome Squirrel Buster je vždy tou nejlepší volbou! Jsou kanadské, mají doživotní záruku a představují bezpečný a přátelský způsob, jak zabránit veverkám, aby snědly všechna vaše ptačí semena.

Vybrat to správné semeno pro vaše ptáčky nemusí být složité. Nejdůležitější věci, které chcete zvážit, jsou kvalita/čerstvost a druhy ptáků, které přitahujete. Někdy směsi semen používají plnivo, například semena, která ptáci ve skutečnosti nejedí, takže je důležité hledat směs, která neobsahuje žádná plniva a není GMO. Protože v Londýně a jižním Ontariu máme tolik volně žijících ptáků, je směs semen skvělou možností, jak je všechny oslovit. Pokud se vám nelíbí nepořádek z prázdných skořápek nebo plevel vyskakující z upuštěného semene, hledejte možnost, která je již vyloupaná a neklíčí, jako je naše směs ‚Garden Friendly‘.

A konečně, vodní zdroje, jako jsou koupaliště pro ptáky a fontány, jsou mimořádně prospěšné pro ptáky na dvorku. Poskytují ptákům nejen zdroj vody k pití, ale také jim poskytují místo, kde se mohou vykoupat.

Existuje mnoho specifik, která přispívají k efektivnímu krmení ptáků, a to může být zpočátku skličující. Mluvit se zkušeným zaměstnancem vám pomůže věci zjednodušit, protože vám může odpovědět na jakékoli otázky a navést vás správným směrem.


Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Klára Baslová
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *