Dar času

Ahhhhh! Prosinec je tady a s ním i blikající světla a oslavy s blízkými, zvláště pokud slavíte Vánoce, Chanuku a/nebo Kwanzaa. Prosinec také přináší chlad a samozřejmě sníh. To se může promítnout do více času dojíždění (fuj), práce z domova ve sněhových dnech (double fuj) a nemocných, protože neustále přibývá respiračních onemocnění (fuj a ne!).

Prosinec je skvělou příležitostí procvičit si přeformulování svého myšlení o čase. Zvažte, kdy si nastavíte budík na dříve, abyste kompenzovali přidané dojíždění a dívejte se na to jako na bonus o samotě. Nyní můžete déle poslouchat svou oblíbenou rozhlasovou stanici nebo audioknihu nebo ocenit ticho (pokud jste rodičem malého dítěte, víte, že ticho je zlato). Berte to jako příležitost procvičit si hluboké dýchání, být všímavý a přítomný svému okolí. Všichni toužíme po čase o samotě (já ho preferuji v teplé perličkové lázni, ale vezmu si, co se dá), takže chápejte tuto bezútěšnou jízdu jako pozitivum, nikoli jako negativum.

Teď už vím, co si myslíš. „Jak může práce z domova s ​​nemocným dítětem nebo dítětem plným fazolí, protože je sněhový den, pozitivní věc?“ Je to všechno o přerámování našeho myšlení. Když jsme doma s nemocným dítětem, staráme se o něj a posilujeme s ním pouto. Bezpečné vztahy s našimi dětmi posilují jejich odolnost a schopnost vyrovnat se s každou překážkou, kterou jim život může postavit do cesty. Vaše dítě je u vás v bezpečí, takže obavy o jeho zdraví a bezpečnost jsou pryč. Užijte si s nimi oběd, proměňte domácí práce ve hru (samozřejmě v závislosti na věku). Většinu svého života trávíme spěcháním domů, naším šťastným místem, kde si užíváme čas s našimi dětmi. Nyní jste pro ten den doma a v bezpečí, přesně tam, kde chcete být.

V konečném důsledku může být vaše delší dojíždění nebo vaše práce z domova buď negativní, nebo pozitivní, a to je na vás!

Becky Morrison je zdravotní sestra z Calgary, která se specializuje na duševní zdraví více než deset let. Konečně je po letech neplodnosti matkou dvou zaneprázdněných chlapců a milující kožešinovou maminkou svého něžného obra Stelly. Je a vždy bude silnou zastánkyní duševní pohody v každém věku.


Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Klára Baslová
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *