5 tipů pro výběr perfektního kočárku

Kočárek je pro novopečené rodiče nezbytnou věcí. Existuje však mnoho různých možností, které je třeba zvážit. Při výběru perfektního kočárku pro vás a vaše dítě zohledněte svůj životní styl, rozpočet a potřeby.

Ronald Govender, výkonný ředitel FMCG společnosti Dis-Chem Baby City, radí rodičům, aby provedli svůj výzkum. Toto je 5 nejdůležitějších věcí, které je třeba zvážit při výběru kočárku:

  1. Bezpečnost především

Ujistěte se, že kočárek splňuje povinné bezpečnostní normy. Měl by mít pětibodový zádržný pás a snadno použitelný brzdový systém. Hladkou a pohodlnou jízdu zajistí i dobré odpružení.

Cestovní systém může ušetřit peníze. Poskytuje flexibilitu pro spojení vašeho kočárku s kompatibilní autosedačkou, korbičkou a/nebo základnou.

Některé ultrakompaktní kočárky nejsou vhodné od narození, pokud nemají korbičku. Je to proto, že se nenaklánějí naplocho a umožňují tak dítěti spát. Mnoho kompaktních kočárků má design směřující ven, který nemusí být ideální pro malé děti, které vyžadují neustálou pozornost a sledování.

Praktický kontrolní seznam, který musíte mít pro vaše miminko

  1. Funkce nad módou

I když jsou hezké látky a povrchové úpravy příjemné, podívejte se za hranice estetiky. Důležitější je design, odolnost a inovativní funkce. Hledejte kvalitní materiály a funkce, které vám cestování usnadní. Nastavitelná madla, sedadla a odkládací přihrádky vám usnadní život.

Aktivní rodiče, kteří uvažují o kočárku na běhání nebo běhání, budou hledět na stabilitu a ovladatelnost. Posuďte kompatibilitu kočárku s nerovným nebo venkovním terénem, ​​jako je tráva, písek a hrbolaté povrchy.

Důležité je také zkontrolovat výšku řídítek. Příliš nízké ohýbání může způsobit bolesti zad.

  1. Pohodlí miminka

Vaše miminko bude nejpohodlnější v dobře odpruženém kočárku s dobrým odpružením. Kočárek by měl také poskytovat úkryt před větrem nebo úpalem. Přidejte hračky pro zábavu vašeho dítěte.

  1. Zkontrolujte usazení

Zvažte velikost složeného i rozloženého kočárku. Vejde se do kufru vašeho auta nebo do vyhrazených prostor ve veřejné dopravě? Před výběrem kočárku si změřte prostor a zvažte případné budoucí plány.

Kočárky na běhání a kočárky pro tandemy/dvojčata bývají objemnější a zabírají více místa. To je důležité, pokud máte malé auto nebo se spoléháte na veřejnou dopravu.

  1. Pokládejte správné otázky

Při výběru kočárku je dobré se ptát. Potřeby vašeho miminka jsou na prvním místě. Požádejte o kompletní předvedení kočárku v obchodě. Zkuste si ho složit a rozložit sami. Podívejte se, zda můžete snadno přidat přílohy. Zkontrolujte, zda je návod srozumitelný a zda záruka pokrývá nezbytné opravy.


Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Klára Baslová
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *